logo

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Zachęta" informuje, ze w związku z pracami modernizacyjnymi na sieci ciepłowniczej w dniu 8.06.2020r. (poniedziałek) od godz. 800  do godz. 1900 zostanie wstrzymana dostawa ciepłej wody użytkowej do n/w budynków.
-Ogrodowa 11, 13
-Sienkiewicza 50, 52
-Starobojarska 18, 20, 21, 22, 25, 27

Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

logo

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Zachęta" uprzejmie informuje, że w związku z usprawiedliwioną nieobecnością pracownika kasa Spółdzielni będzie nieczynna w dniach od 1.06.2020 do 5.06.2020 r.
Wpłat można dokonywać przelewem bankowym lub gotówką w banku PKO BP przy ul.B.Chrobrego 2 oraz w Agencji PKO BP przy ul. Warszawskiej 72/5

Przepraszamy za wynikłe z tego powodu utrudnienia.

logoSzanowni Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej "Zachęta" w Białymstoku

Uprzejmie informujemy, że z powodu obowiązujacego stanu epidemii walne zgromadzenie nie odbędzie się w ustawowym terminie, tj. do dnia 30 czerwca 2020 roku.

Zagadnienie dotyczące przeprowadzenia Walnych Zgromadzeń Spółdzielni mieszkaniowych zostało uregulowane w art. 90 Ustawy z dnia 31 marca 2020r.  o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2020 002.568).

logo Podczas minionych dwóch miesięcy wielu z nas interesował głównie temat pandemii. Przeszukiwaliśmy portale internetowe, słuchaliśmy wiadomości w radiu i telewizji. W izolacji domowej wielu z nas nie zauważyło, że oprócz koronawirusa rozwijają się korony drzew, krzewy formują się w różnobarwne bryły, a wiosenne kwiaty słodkim zapachem i soczystą barwą wabią do siebie owady. Przyroda dawno już obudziła się z zimowego snu i na przekór obostrzeniom nie kryje się przed nami ze swoim radosnym obliczem.

Zapraszamy na spacer po osiedlu - kliknij aby zobaczyć

logoWbrew pozorom miasta to obszary o bardzo dużej bioróżnorodności życia przyrodniczego.  Przeciętny mieszkaniec miasta, żyjący w pośpiechu dnia codziennego, czasami nie zauważa jak wiele gatunków, zaaklimatyzowało się w jego otoczeniu. Obecność niektórych ptaków zaakceptowaliśmy, dokarmiając je w przydomowych karmnikach lub w parkach. Inne gatunki za to, że „brudzą i hałasują”, oraz kiedy zakładają gniazda na naszych balkonach, są postrzegane jako nieproszeni goście.