logoKlubuZENIT GRUPA OTWARTA działająca przy Klubie „Zenit” Spółdzielni Mieszkaniowej "Zachęta" zaprasza osoby w wieku 15 - 22 lata na nabór do muzycznego spektaklu teatralnego w sezonie 2019/2020.
Dbając o wygodę wyznaczamy dwa terminy przesłuchań: 17 oraz 19 września o godz. 18:30 w Klubie „Zenit”, ul. Mieszka I 16 w Białymstoku. Podczas przesłuchań potrzebny będzie wygodny strój oraz pozytywne nastawienie 😊
Czekamy na zgłoszenia do 15 września pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O TEATRZE

Nad działalnością GRUPY OTWARTEJ czuwają profesjonaliści:

dr Magdalena Kiszko-Dojlidko – aktorka, wykładowca w Akademii Teatralnej  w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, a także

Marek Kisiel znakomity muzyk - bluesman, który odpowiedzialny jest za stronę muzyczną spektakli.

Praca w GRUPIE OTWARTEJ jest dynamiczna i energetyczna, oparta na nauce swobodnego bycia na scenie i zaufania do partnerów. Uczestnicy doskonalą zdolność czujnego słuchania i reagowania, a także umiejętność gry zespołowej. Poznają różne techniki improwizacyjne, które pozwalają otworzyć się na siebie i partnerów. Przestrzeń teatralna staje się wehikułem, dzięki któremu mogą przemieszczać się, poznawać i doświadczać. Jest to swoista podróż po różnych formach ekspresji teatralnej, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii.

W ciągu zaledwie trzech miesięcy powstał pierwszy spektakl zatytułowany „Historia Wigilijna” na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa w reżyserii Magdaleny Kiszko-Dojlidko. W przygotowanie spektaklu włączył się Jacek Dojlidko.

W marcu 2019 roku zespół zaprezentował się podczas VIII Podlaskich Spotkań Teatralnych „ZWIERCIADŁA” i zdobył III Nagrodę.

W czerwcu zespół brał udział w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „WIGRASZEK” 2019.