Nagrody i wyróżnienia /w układzie chronologicznym/:

    1. 1968 – I miejsce w wojewódzkim współzawodnictwie między spółdzielniami;
    2. 1969 – I miejsce W Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Amatorskich Spółdzielczości Mieszkaniowej;
                 I miejsce w III Spartakiadzie Spółdzielczości Mieszkaniowej;
    3. 1970 – I miejsce w IV Wojewódzkiej Spartakiadzie Spółdzielczości Mieszkaniowej;
    4. 1971 – Po raz trzeci I miejsce w Wojewódzkiej Spartakiadzie i na stałe puchar przechodni Dyrektora CZSBM
    5. 1973 – Nagroda i dyplom od Zarządu Głównego TKKF za pracę na rzecz młodzieży;
    6. 1974 – Dyplom honorowy Ministra Kultury i Sztuki za udział w „Panoramie miast XXX-lecia PRL”;
    7. 1975 -Rada Osiedla A. Mickiewicza – I miejsce w województwie białostockim i II miejsce w kraju w konkursie „Samorząd w służbie mieszkańcom”;
    8. Osiedle im. A. Mickiewicza – I miejsce w województwie za najlepiej utrzymane zasoby mieszkaniowe;
    9. Osiedle piasta – I miejsce w województwie w konkursie „Sport i rekreacja na osiedlu”;
    10. 1976 – Klub osiedlowy przy ul. Parkowej – I miejsce w województwie i wyróżnienie w skali kraju w konkursie „Seniorzy w naszym osiedlu”
    11. Modelarze zdobyli I miejsce w województwie i II miejsce w kraju w Ogólnopolskich Zawodach Modeli Żaglowych;
    12. 1977 – Honorowy dyplom Ministra Kultury i Sztuki za upowszechnianie kultury;
                Złota honorowa odznaka Przyjaciół Harcerstwa;
    13. 1983 – Osiedle Piasta – I miejsce w województwie i III miejsce w kraju w Ogólnopolskim konkursie „Sport i rekreacja w naszym osiedlu”;
    14. 1986 – Spółdzielnię odznaczono medalem Zarządu Głównego LOK;
    15. 1987 – Spółdzielnia zajęła I miejsce w kraju w konkursie „O tytuł najlepszego organizatora akcji Lato w Mieście”;
    16. Ognisto TKKF wygrało XI Mistrzostwa Polski w Kulturystyce;
    17. Dom Kultury „Zachęta” zdobył główną nagrodę w konkursie „Bliżej Teatru” i został uhonorowany medalem XXX-lecia Towarzystwa Kultury Teatralnej;
    18. 1992 – Reprezentant modelarni zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata modeli pływających klas FSR w Szwecji;
    19. 1994 – Modelarze zdobyli na Mistrzostwach Polski Modeli Pływających klas FSR 1 medal złoty, 2 medale srebrne i 1 brązowy;
    20. Sekcja tańca z klubu „Zenit” – I miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego „Złote Pantofelki” w kat. do lat 12 oraz mistrzostwo okręgu w tej klasie;
    21. Teatrzyk dziecięcy z klubu Zenit – I nagroda w Przeglądzie Teatrów Jasełkowych;
    22. 1995 – Sekcja Tańca z klubu „Zenit” – II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca „Złote Pantofelki”, III miejsce w Turnieju „Ramona – Warszawa”, II i VII miejsce w „Baltic Open”;
    23. Modelarze wywalczyli Mistrzostwo Polski w modelach pływających;
    24. 1996 – I nagroda w Forum Amatorskiego Ruchu Teatralnego dla zespołu „Orzełek i Reszta” z klubu ZENIT i II nagroda dla Teatr „Rekwizytornia” z Domu Kultury „Zachęta”;
    25. I miejsce Teatru MANDRAGORA z klubu „Zenit” w Regionalnym Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej;
    26. Modelarze wywalczyli Srebrny medal na Mistrzostwach Świata Modeli Pływających w Słowenii oraz złoty medal w Ogólnopolskim Konkursie Modeli Redukcyjnych;
    27. Zespół Seniorów „WRZOSY” otrzymał I nagrodę w Konkursie „O złotą pięciolinię”;
    28. 2000 – I miejsce Domu Kultury „Zachęta” w konkursie „Gazety Współczesnej” na najciekawszą ofertę zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży;
    29. Teatr MANDRAGORA z klubu „Zenit” zdobył 2 nagrody w Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz nagrodę Prezydenta Białegostoku; nagroda specjalna w Finale Ogólnopolskiego Forum Teatrów w Poznaniu;
    30. Modelarze zdobyli komplet medali na Mistrzostwach Polski Modeli klas FSR oraz III miejsce w zawodach międzynarodowych;;
    31. 2001 – I nagroda dla grupy teatralno-muzycznej z klubu „Zenit” na XII Ogólnopolskim Kramiku Teatrów Dzieci i Młodzieży w Płocku;
    32. 2001 – I nagroda dla grupy teatralno-muzycznej z klubu „Zenit” na XII Ogólnopolskim Kramiku Teatrów Dzieci i Młodzieży w Płocku;
    33. Modelarze zdobyli 2 złote medale i 1 brązowy na Mistrzostwach Polski;
    34. 2004 – nagroda GRAND PRIX dla teatrzyku dziecięcego w XV Ogólnopolskim Kramiku Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Płocku;
    35. 2005 – I nagroda w Miejskim Konkursie Recytatorskim;
    36. 2006 – Recytatorzy z klubu Zenit dotarli do finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Gdyni;
    37. Modelarze wywalczyli komplet medali na Mistrzostwach Polski klas FSR i zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata w Norwegii;
    38. 2007 – Teatr MANDRAGORA w finale Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Poznaniu;
    39. Recytatorzy otrzymali I nagrodę i 2 wyróżnienia w rejonowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego;
    40. Tancerze zajęli czołowe miejsca w turniejach tańca towarzyskiego: „Pasja”, „Złote Pantofelki”, w Mistrzostwach Okręgu Podlaskiego;
    41. 2010 – nagroda w II Spotkaniach Ekologicznych „Z Ziemią Krążymy” dla recytatorki z Klubu Zenit;
    42. Zakwalifikowanie się modelarzy do Mistrzostw Świata Modeli FSR w Oroshaza (Węgry);
    43. 2011 – II miejsce Andrzeja Świetlikowskiego i III miejsce Karola Świetlikowskiego w IV rundzie Mistrzostw Polski Modeli Pływających; IV miejsce Przemysława Stefanowicza i Andrzeja Lisiaka w Mistrzostwach Polski w Lińsku, oraz srebrny medal Karola Świetlikowskiego i brązowy medal Andrzeja Świetlikowskiego zaowocowały powołaniem do kadry polskiej na Mistrzostwa Świata w Oroshaza (Węgry);
    44. I miejsce Teatru MANDRAGORA oraz dwie nagrody aktorskie dla Jowity Kropiewnickiej i Doroty Choińskiej w XVI Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych za spektakl „Tragedia do śmiechu, komedia do łez…”;
    45. II miejsce Teatrzyku „ZENIT” w Finale Podlaskiego Forum Dzieci i Młodzieży Szkolnej za spektakl „Cztery pory roku”;
    46. Mistrzostwo Polski w tańcu sportowym w kategorii „tap dance” Teatru Tańca i Improwizacji pod kierunkiem Grażyny Radziszewskiej;
    47. III miejsce na Festiwalu Tańca w Niemczech Teatru Tańca i Improwizacji;
    48. I miejsce Aleksandry Chomcer i III miejsce Marcina Dolaty w III Szachowych Mistrzostwach Białegostoku (kategoria do lat 7);
    49. I miejsce Marcina Dolaty w V Szachowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego (kategoria do lat 7).
    50. 2012 - Finał Mistrzostw Stepowania w Czechach Teatru Tańca i Improwizacji;
    51. Zakwalifikowanie się modelarzy do Mistrzostw Świata klas FSR Dessau 2012;
    52. 2013 - Zakwalifikowanie się Teatru Tańca i Improwizacji do finału Dance Word Cup 2013 w Brighton (Anglia).
    53. Teatr MANDRAGORA pod kierunkiem Antoniny Sokołowskiej otrzymał dyplom i statuetkę w finale Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej 2013 za spektakl „Mama-NIC” oraz wystąpił jako gwiazda Suwalskiej „Niedzieli Teatralnej”.
    54. Monika Kurza z Teatru Mandragora otrzymała wyróżnienie w wojewódzkich eleminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
    55. Zawodnicy Modelarni wywalczyli II, IV i V miejsce w Mistrzostwach Polski Modeli Pływających klas FSR w 2013 r.
    56. I miejsce duetu Janusz Galewski - Mieczysław Kudźma i III miejsce duetu Jan Gardocki – Wacław Krasowski w Otwartych Mistrzostwach Brydża Sportowego Grand Prix 2013 Województwa Podlaskiego; w III Mityngu Pamięci Andrzeja Mera z udziałem zawodników z Polski, Litwy i Białorusi w klasyfikacji indywidualnej wygrał duet Janusz Galewski – Marian Krasowski.
    57. 2014 - Spółdzielnia została nominowana do tytułu Filar Spółdzielczości 2014.
    58. Otrzymaliśmy tytuł DOBRA SPÓŁDZIELNIA 2014 przyznany przez redakcję Strefy Gospodarki Dziennika Gazeta Prawna.
    59. Zostaliśmy uhonorowani tytułem Gazela Biznesu 2014, wchodząc do klubu najdynamiczniej rozwijających się firm w regionie w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw w rankingu COFACE organizowanym przez PULSU BIZNESU;
    60. 2015 – Spółdzielnia otrzymała tytuł LIDERA Spółdzielczości Mieszkaniowej 2015 w konkursie organizowanym przez miesięcznik „Administrator”.
    61. Spółdzielnia po raz kolejny znalazła się w gronie „GAZEL BIZNESU 2015” – najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw polskich według rankingu przygotowanego przez Coface na zlecenie „Pulsu Biznesu”.
    62. 2016 – Spółdzielnia została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Spółdzielni Mieszkaniowych im. dr. Ryszarda Jajszczyka organizowanym przez Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP w kategorii „Działalność na rzecz społeczności lokalnych”
    63. Modelarze wywalczyli brązowy medal na Mistrzostwach Polski Modeli Pływających i zakwalifikowali się do udziału w Mistrzostwach Świata w 2017 roku w trzech kategoriach.