Dom Kultury „Zachęta” rozpoczął swoja działalność w 1985 rok przy ulicy Piastowskiej 11A. Od tego czasu aktywnie wspiera i kreuje działania społeczno-artystyczne na terenie Spółdzielni.
Stawiane przed sobą zadania realizujemy poprzez ofertę zajęć stałych adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również: projekty edukacyjne, spotkania artystyczne, warsztaty rozwoju osobistego oraz zajecia otwarte. Mamy nadzieję, że nasz potencjał, doświadczenie – ciekawi i twórczy instruktorzy, życzliwi pracownicy, komfortowe wnętrza pozwoli nam stworzyć wyjątkową atmosferę.

Klub „Zenit” rozpoczął działalność 15 lutego 1982 roku. Jego siedziba przy ulicy Mieszka I 16 urzeka wyjątkowym charakterem i ciepłą atmosferą, co szczególnie cenią sobie uczestnicy organizowanych tu zajęć i spotkań.
W ofercie programowej klubu znajdują się propozycje umozliwiające rozwijanie różnorodnych form zainteresowań i aktywności w ramach działań stałych, cyklicznych i okazjonalnych, skierowanych do różnych grup wiekowych. Mozna wybierać pomiedzy imprezami artystycznymi, edukacyjnymi, rekreacyjno-sportowymi i rozrywkowymi. Satysfakcja gwarantowana.

Świetlica „Pod Parasolem” – to nowa nazwa małego obiektu przy ulicy Starobojarskiej 18, który powstał z inicjatywy mieszkańców w adoptowanych do nowej funkcji pomieszczeniach piwnicznych ok. roku 1995. Od roku 2000 świetlica działa jako agenda Klubu „Zenit”. Funkcję organizatora działań kulturalnych pełni Pani Celina Borowska, pedagog i animator wydarzeń świetlicowych. Placówka jest czynna 3 dni w tygodniu (poniedziałki, środy i czwartki) w godzinach popołudniowych. O formach zajęć czytaj w informacjach Klubu „Zenit”.