Klub „Zenit” rozpoczął działalność 15 lutego 1982 roku. Jego siedziba przy ulicy Mieszka I urzeka wyjątkowym charakterem i ciepłą atmosferą, co szczególnie cenia sobie uczestnicy organizowanych tu zajęć. W ofercie programowej klubu znajdują się propozycje umożliwiajace rozwijanie różnorodnych form zainteresowań i aktywności w ramach działań stałych, cyklicznych i okazjonalnych, skierowanych do róznych grup wiekowych. Można wybierać pomiędzy impreazmi artystycznymi, edukacyjnymi, rekreacyjno-sportowymi i rozrywkowymi. Satysfakcja gwarantowana.

Teatrzyk „Zenit” (grupa teatralno-wokalna dzieci z klas I-III), działa w Klubie ZENIT od 2000 roku. Został założony przez panie Małgorzatę Bielawską i Halinę Jędrzejczak-Pugliesi. Grupa od początku istnienia odnosiła ogromne sukcesy, zdobywając I nagrodę za spektakl „Pchła Szachrajka” oraz GRAND PRIX za widowisko „Ali Baba” w kolejnych edycjach Kramiku Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA w Płocku. W różnych etapach z teatrzykiem związały się aktorki teatralne: Grażyna Kozłowska i Aleksandra Cybulska. Również pod ich kierunkiem dzieci zdobywały nagrody i wyróżnienia w ramach wielu edycji Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W ostatnim czasie Teatrzyk „Zenit” zdobył NAGRODĘ WOJEWODY PODLASKIEGO „GRAND PRIX” w IV Wojewódzkim Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – „MELPOMENA 2019” za spektakl pt. „Strach ma wielkie oczy” i NAGRODĘ Sceny Dziecięcej w Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej 2023 za spektakl pt. „Fantazja” – oba w reżyserii Aleksandry Cybulskiej i Małgorzaty Bielawskiej.

Zdjęcia: Stanisław Kropiewnicki, Monika Szydłowska

Klub Pogodnych Seniorów – cykl otwartych spotkań dla seniorów, którzy nawet jeśli nie są pogodni, rozpromienieją w miłym towarzystwie. W sezonie 2023/2024 spotkania prowadzone są przez niezwykle taktowną, sympatyczną i pełną energii instruktorkę, Barbarę Kierkowską. Na spotkaniach poruszane są kwestie szeroko pojętego zdrowia i urody, odbywają się warsztaty plastyczne, kulinarne, a uczestnicy spotkania mogą również sami zasugerować kolejny temat, aby zaspokoić chęć wiedzy, dyskusji i pracy twórczej. Warto dołączyć do Klubu Pogodnych Seniorów! Czas spędzony w miłym towarzystwie nie jest czasem straconym. Popołudniowe spotkania przy kawie i herbacie odbywają się dwa razy w miesiącu we czwartki o godzinie 12.30 – Zapraszamy!

Jesienią 2018 roku Klub ZENIT został laureatem I. edycji konkursu MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM. Tytuł został nadany przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego za cykl otwartych spotkań „Klub Pogodnych Seniorów”.

 

 

Klub Podróżnika – cykl otwartych spotkań o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Uczestniczyć w nich może każdy – czynny i bierny turysta. Każde spotkanie to ciekawe opowieści z podróży, unikalne zdjęcia w formie prezentacji slajdów, oprawione w muzykę i smak, pamiątki i krótkie filmy – wszystko to, co nasi goście uchwycili w trakcie swoich podróży bliskich i dalekich. Raz w miesiącu w piątek o godzinie 17.00 interesujące prezentacje multimedialne przenoszą nas w miejsca egzotyczne, ciekawe kulturowo, warte zobaczenia, zapamiętania, zachwycenia się, które być może znamy. Zachęcamy do odwiedzania Klubu ZENIT i oddawania się miłej atmosferze wieczorów podróżniczych

 

Gimnastyka dla pań obejmująca wszystkie partie ciała, łącząca różnorodne formy aktywności fizycznej (klasyczną gimnastykę, pilates, jogę, callanetics, kickboxing, a nawet elementy sumo) jest skierowana do pań w każdym wieku i dostosowana do indywidualnych możliwości. Zajęcia prowadzi Pani Dorota Czajkowska, z powodzeniem praktykująca fitness od ponad 20 lat. Jak sama mówi – „Proponowany trening nie jest tylko programem, mającym na celu ukształtowanie sylwetki, ale przede wszystkim daje ogólne wzmocnienie, poprawienie kondycji i odporności oraz profilaktykę prozdrowotną, bo ciało jest materią, która służyć ma nam przez całe życie i to jak najlepiej. Czas spędzony na sali ćwiczeń to możliwość znakomitej integracji w grupie kobiet, którą nazywamy „grupą wsparcia” ale też okazja do poświęcenia uwagi wyłącznie samej sobie, co nabiera szczególnego znaczenia w konfrontacji z codziennym zabieganiem o realizację potrzeb bliskich nam ludzi. Wypracowane na treningach sprawności procentują we wszystkich sferach życia: zawodowej, rodzinnej i osobistej, o czym świadczą sygnały od uczestniczek zajęć, które są źródłem mojej ogromnej satysfakcji i radości, i które dają motywację do ciągłego doskonalenia metod pracy na zajęciach.”

Gimnastyka odmładzająca – to propozycja Seniorki Pani Barbary Kierkowskiej skierowana do innych Seniorek: „Drogie Panie! Aktywność fizyczna na emeryturze nie powinna ograniczać się do spacerów. Zapraszam na ćwiczenia, które odmładzają, bo sprzyjają utrzymaniu odpowiedniej postawy, wzmacniają mięśnie i poprawiają elastyczność stawów. Doskonała atmosfera zajęć relaksuje i blokuje narzekania na dolegliwości typowe dla osób starszych. Zapraszam na spotkania, które odmładzają ciało i ducha.” – Barbara Kierkowska

Plastyczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat „KLEKS” uczą swobodnej ekspresji plastycznej, rozwijają talent plastyczny i wprowadzają w świat sztuki. Prowadząca zajęcia, Pani Ewa Kędyś-Kułak uczy tworzenia z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów oraz działania z radością i wzajemną akceptacją

„ISMENA” zespół wokalny Seniorów młody duchem i stażem, bo istnieje dopiero od lutego 2016 r. Członkowie zespołu bez śpiewania nie wyobrażają sobie życia. Lubią przebywać w swoim towarzystwie, gdzie czas płynie szybko przy gorącej herbatce i równie gorących próbach wokalnych. Pełni optymizmu poszukują repertuarowych nowości, które chętnie prezentują na scenie. Opiekunem muzycznym grupy jest Ewa Kędyś-Kułak, która zdobyła zaufanie i serca członków zespołu.