ZenitKlub "Zenit" rozpoczął działalność 15 lutego 1982 roku. Jego siedziba przy ulicy Mieszka I urzeka wyjątkowym charakterem i ciepłą atmosferą, co szczególnie cenia sobie uczestnicy organizowanych tu zajęć. W ofercie programowej klubu znajdują się propozycje umożliwiajace rozwijanie różnorodnych form zainteresowań i aktywności w ramach działań stałych, cyklicznych i okazjonalnych, skierowanych do róznych grup wiekowych. Można wybierać pomiędzy impreazmi artystycznymi, edukacyjnymi, rekreacyjno-sportowymi i rozrywkowymi. Satysfakcja gwarantowana.

Teatrzyk „Zenit” ma również swoją długoletnią historię. Teatralno – wokalna grupa dziecięca (klasy I-III), założona przez Panie: Małgorzatę Bielawską i Halinę Jędrzejczak-Pugliesi odniosła ogromne sukcesy, zdobywając I nagrodę za spektakl „Pchła Szachrajka” oraz GRAND PRIX za widowisko „Ali Baba” w kolejnych edycjach Kramiku Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA w Płocku. Z teatrzykiem pracowały jako instruktorki: Pani Grażyna Kozłowska - aktorka Białostockiego Teatru Lalek, Magdalena Dąbrowska, Aleksandra Cybulska. Pod ich kierunkiem teatrzyk uzyskiwał nagrody i wyróżnienia w ramach miejskich edycji Forum Teatralnego Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Obecnie zajęcia prowadzą Panie: Małgorzata Bielawska i Aleksandra Cybulska.

Teatr "Mandragora" powstał w 1991 roku. Jego założycielką, instruktorką, głównym reżyserem, scenarzystą i scenografem jest pasjonatka amatorskiego teatru i wychowawczyni kolejnych scenicznych pokoleń Pani Antonina Sokołowska.
Dziesiątki premier spektakli, opartych na klasyce polskiej literatury i poezji, uświetnionych piosenkami i muzyką „na żywo” (współpracował z teatrem znakomity muzyk, bluesmen – Marek Kisiel), przynosiły niezapomniane wrażenia oglądającym i dawały satysfakcję wykonawcom. Młodzież teatralna realizowała tu swoje pasje aktorskie i recytatorskie, osiągając sukcesy w licznych konkursach. Dla niektórych, szczególnie utalentowanych, „Mandragora” była przygotowaniem do kariery scenicznej. Pierwsze kroki stawiali tu m.in. Adam Woronowicz, Monika Dryl, Katarzyna Siergiej, Rafał Gąsowski, Magdalena Kiszko-Dojlidko, Maria Żynel, Mateusz Krzyżewski, Beata Rynkiewicz.

Klub Pogodnych Seniorów – to propozycja otwartych spotkań, skierowana do osób, które chcą poznawać siebie, dyskutować i rozwiązywać problemy. Wspaniałą atmosferę do rozmów gwarantuje   Pani Barbara Kierkowska.
 
Klub Podróżnika oferuje okazję do wymiany doświadczeń z wycieczek i podróży. Klubowi goście odwiedzają różne rejony świata i potrafią pięknie opowiadać o życiu zwykłych ludzi, których spotykają podczas swoich wojaży. Przedstawiają piękno i specyfikę regionów uwiecznionych na fotografiach i filmach. Prezentacjom towarzyszą często wystawy, pokazy i degustacje regionalnych potraw i napojów.


Gimnastyka dla pań
obejmująca wszystkie partie ciała, łącząca różnorodne formy aktywności fizycznej (klasyczną gimnastykę, pilates, jogę, callanetics, kickboxing, a nawet elementy sumo) jest skierowana do pań w każdym wieku i dostosowana do indywidualnych możliwości. Zajęcia prowadzi Pani Dorota Czajkowska, z powodzeniem praktykująca fitness od ponad 20 lat. Jak sama mówi – „Proponowany trening nie jest tylko programem, mającym na celu ukształtowanie sylwetki, ale przede wszystkim daje ogólne wzmocnienie, poprawienie kondycji i odporności oraz profilaktykę prozdrowotną, bo ciało jest materią, która służyć ma nam przez całe życie i to jak najlepiej. Czas spędzony na sali ćwiczeń to możliwość znakomitej integracji w grupie kobiet, którą nazywamy „grupą wsparcia” ale też okazja do poświęcenia uwagi wyłącznie samej sobie, co nabiera szczególnego znaczenia w konfrontacji z codziennym zabieganiem o realizację potrzeb bliskich nam ludzi. Wypracowane na treningach sprawności procentują we wszystkich sferach życia: zawodowej, rodzinnej i osobistej, o czym świadczą sygnały od uczestniczek zajęć, które są źródłem mojej ogromnej satysfakcji i radości, i które dają motywację do ciągłego doskonalenia metod pracy na zajęciach.”

Gimnastyka odmładzająca – to propozycja Seniorki Pani Barbary Kierkowskiej skierowana do innych Seniorek: „Drogie Panie! Aktywność fizyczna na emeryturze nie powinna ograniczać się do spacerów. Zapraszam na ćwiczenia, które odmładzają, bo sprzyjają utrzymaniu odpowiedniej postawy, wzmacniają mięśnie i poprawiają elastyczność stawów. Doskonała atmosfera zajęć relaksuje i blokuje narzekania na dolegliwości typowe dla osób starszych. Zapraszam na spotkania, które odmładzają ciało i ducha.” – Barbara Kierkowska

Tango argentyńskie – propaguje grupa powstała w 2014 roku. Zajęcia prowadzą Dorota i Tomasz Czajkowscy, zakochani w tym niesamowitym tańcu o ciekawej historii, pełnej wzlotów i upadków. Tango powstałe na przełomie XIX i XX Tangowieku w biednych portowych dzielnicach Buenos Aires, koiło smutek i dawało wytchnienie od ciężkiego życia. Skupiając w sobie rytmy latynoskie, afrykańskie, folklor Argentyny i Urugwaju było przez lata wzbogacane również o europejskie brzmienia. Uwielbiano je na salonach od Paryża po Nowy Jork, a potem zostało wyklęte przez Papieża Piusa X. Przez lata zapomniane, doczekało się w 2009 roku wpisania do Światowego Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Nastąpił absolutny renesans tanga.

Dorota i Tomasz Czajkowscy czują, że tango zawładnęło ich życiem. Podążają śladem festiwali i maratonów tangowych. Czerpią z lekcji współczesnych mistrzów tanga, takich jak: Noelia Hurtado i Carlitos Espinoza, Javier Rodrigues, Roxana Suarez i Sebastian Ahawal, Marina Marquez i Ozgur Demir. Jak mówią: „Chcemy się bawić, przytulić, zapomnieć… Chcemy współodczuwać, wirować na parkiecie. W tangu nie ma barier, język nie stanowi problemu. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok …”

Plastyczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat "KLEKS" uczą swobodnej ekspresji plastycznej, rozwijają talent plastyczny i wprowadzają w świat sztuki. Prowadząca zajęcia, Pani Ewa Kędyś-Kułak uczy tworzenia z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów oraz działania z radością i wzajemną akceptacją.


Zespol„ISMENA” zespół wokalny Seniorów młody duchem i stażem, bo istnieje dopiero od lutego 2016 r. Członkowie zespołu bez śpiewania nie wyobrażają sobie życia. Lubią przebywać w swoim towarzystwie, gdzie czas płynie szybko przy gorącej herbatce i równie gorących próbach wokalnych. Pełni optymizmu poszukują repertuarowych nowości, które chętnie prezentują na scenie. Opiekunem muzycznym grupy jest Ewa Kędyś-Kułak, która zdobyła zaufanie i serca członków zespołu.

 

telefon: 508 563 863
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.